Taoistické tajomstvá pre babie leto

06.09.2022

Dnes by sme sa s vami radi podelili o taoistické tajomstvá prichádzajúceho babieho leta.

V Tao každý z piatich elementov, oheň, zem, kov, voda, drevo, je spojený s ročným obdobím. Zem koreluje s medziročnými obdobiami, keď sa energie striedajú a menia. Práve teraz sa nachádzame uprostred takéhoto prechodu keď sa leto mení na jeseň. Často toto obdobie nazývame babie leto.

Takže zem je teraz najsilnejším prvkom prírody. Praktizovanie cvičení a techník na spojenie sa so zemskou energiou, môže mnohonásobne zvýšiť vašu životnú rovnováhu a uzdravenie.

Aktuálne ročné obdobie zohráva dôležitú rolu aj v tom, aké potraviny konzumujeme. Tak ako je každý element charakterizovaný ročným obdobím , tak aj ku každému elementu prináležia jedlá určitej chuti. Každá príchuť podporuje špecifický orgán, alebo orgánový systém.

Napríklad k zemi prislúchajú tri orgány: slezina, žalúdok a pankreas. Všetky sú životne dôležité pre tráviaci proces. Preto by sme sa mali starať počas babieho leta hlavne o svoje trávenie, vstrebávanie a vylučovanie.

Tao hovorí, že trochu konkrétnej chuti môže posilniť element alebo orgánový systém, zatiaľ čo jej nadbytok môže brániť správnej funkcii. Preto priveľa cukru v tomto období môže spôsobiť zmätok s energiou zeme a prispieť k tráviacim problémom. Ako pri všetkom, aj tu je kľúčom rovnováha.

Majme na zreteli že sladká chuť sa nenachádza iba v jedlách umelo sladených cukrom. Potraviny, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť váš element zeme počas tohto babieho leta, sú jablká, banány, repa, tekvica a slnečnicové semienka.

Ďalšou starostlivosťou o orgány prislúchajúce elementu zeme sú napríklad energetické cvičenia, sebamasáž, transformácie negatívnych emócií na pozitívne / šesť liečivých zvukov /, vnútorný úsmev.......

Užime si babie leto v harmónii s prírodou.