Blog

Články o Tao

Element Dreva

12.03.2024

Využitie elementu dreva pri cvičení a starostlivosti o svoje zdravie: Postrehy z čínskej medicíny

Čínska medicína uznáva, že negatívne emócie sú formou energie Čchi, ktorú môžu spôsobiť blokády v našom normálnom toku Čchi. Ak sa energetický kanál často blokuje alebo je zablokovaný v dôsledku zranenia, zlého držania tela, znečistenia, zlej stravy, dlhodobého stresu alebo choroby, tento orgán môže dostať príliš veľa alebo príliš málo Čchi. Potom...

So stromov môžeme načerpať životnú energiu. Dokážu nás ňou obdarovať hlavne keď jej majú dostatok. Čoskoro začína jar a celá príroda sa začne prebúdzať. V tomto období už len krátka prechádzka po lese upokojí našu myseľ, naplní našu krv kyslíkom a dodá nášmu telu potrebnú energiu Čchi.

Automasáže čchi v spojení s detoxikáciou celého tela pomocou bambusového poklepávadla, alebo vrecka naplneného mungo fazuľami, napomáhajú k zlepšeniu vášho emocionálneho, osobného a spoločenského života.

Liečivé ruky

02.01.2023

Ruky sú obzvlášť dôležité pri automasážach čchi, nie len preto že pomocou nich robíme masáž iných častí tela, ale aj preto, že naše ruky majú schopnosť liečiť. Rukám musíme venovať veľkú pozornosť a starostlivosť.

Úvodný odstavec čitateľom objasní hlavnú tému článku. Pokiaľ ho zobrazíte aj v prehľade všetkých článkov, pomôžete čitateľom s rozhodovaním, ktorý príspevok je pre nich zaujímavý. Nezabudnite úvodný odstavec odlíšiť od zvyšku textu. V nasledujúcich riadkoch nájdete ďalšie tipy, ako články upravovať.

Jednoduché a krátke články vám pomôžu udržať čitateľov v obraze. Zaujímavý úvodný odstavec a stručný, informatívny obsah zaručia, že sa k vám budú radi vracať pre ďalšie novinky.