Nájdite si svoj strom

09.03.2023

Ako sa spriateliť so stromom?

So stromov môžeme načerpať životnú energiu. Dokážu nás ňou obdarovať hlavne keď jej majú dostatok. Čoskoro začína jar a celá príroda sa začne prebúdzať. V tomto období už len krátka prechádzka po lese upokojí našu myseľ, naplní našu krv kyslíkom a dodá nášmu telu potrebnú energiu Čchi.

Nájdite strom, ktorý vás láka svojou pozitívnou energiou. Výber správneho stromu je veľmi dôležitý, pretože existujú aj stromy s negatívnou energiou.

Liečivé schopnosti stromov

Podľa taoistických majstrov, sú stromy nesmierne silné rastliny. Nielenže dokážu absorbovať oxid uhličitý a premieňať ho na kyslík, ale dokážu absorbovať aj negatívne sily a premieňať ich na dobrú energiu. Stromy sú pevne zakorenené v Zemi a čím je strom hlbšie zakorenený, tým vyššie môže siahať do neba. Stromy stoja veľmi pokojne a pohlcujú energiu zeme a vesmírnu silu z nebies.

Stromy, tak ako aj všetky rastliny majú schopnosť absorbovať svetelnú energiu a premieňať ju na potravu. V skutočnosti ich väčšia časť výživy je závislá od svetla, zatiaľ čo minerály voda a zem tvoria asi 30 % ich nutričného príjmu. Stromy sú schopné žiť veľmi dlho.

Strom ako liečiteľ a priateľ

Stromy sú najväčšie rastliny na zemi a sú neustále v meditácii a jemná energia je ich prirodzeným jazykom. Keď porozumiete tomuto jazyku, môžete si s nimi začať budovať vzťah. Môžu vám pomôcť otvoriť vaše energetické kanály a kultivovať pokoj, prítomnosť a vitalitu. Môžete im to oplatiť tým, že im pomôžete s ich vlastnými blokádami a pomôžete im oživiť ich slabšie časti. Je to obojstranne výhodný vzťah, ktorý si vyžaduje kultiváciu.

Počas histórie ľudia používali všetky časti stromu na liečenie a medicínu. Najlepšie stromy na liečenie sú veľké stromy, najmä borovice. Borovice vyžarujú čchi, vyživujú krv, posilňujú nervový systém a prispievajú k dlhému životu. Tiež vyživujú myseľ a ducha. Borovice sú "nesmrteľné stromy"

Aj keď sú borovice často najlepšou voľbou, možno použiť mnoho iných stromov alebo rastlín. Väčšie stromy obsahujú najviac energie. Medzi najsilnejšie stromy ktoré vyžarujú najviac energie patria stromy rastúce v blízkosti tečúcich vôd. Niektoré stromy sú pocitovo teplejšie alebo teplejšie ako iné; niektoré sú pocitovo chladnejšie alebo chladnejšie ako iní. Precvičte si rozlišovanie rôznych vlastností rôznych stromov.

Cyprusové a cédrové stromy znižujú teplo a vyživujú energiou Yin /pokojná energia/

Vŕby pomáhajú vyháňať choré vetry, zbavujú telo nadmernej vlhkosti, znižujú vysoký krvný tlak, posilňujú močové cesty a močový mechúr.

 • Bresty upokojujú myseľ a posilňujú žalúdok.
 • Javory naháňajú choré vetry a pomáhajú znižovať bolesť.
 • Svätojánske stromy pomáhajú vyrovnať vnútorné teplo a pomáhajú vyrovnávať emócie srdca.
 • Banánovníky čistia srdce a pomáhajú zbaviť telo vlhkosti
 • Škoricovníky dokážu odstrániť chlad zo srdca a brucha.
 • Jedle pomáhajú odstraňovať modriny, zmierňujú opuchy a rýchlejšie hoja zlomené kosti.
 • Hlohy pomáhajú pri trávení, posilňujú črevá a znižujú krvný tlak,
 • Brezy pomáhajú odstraňovať z tela teplo a vlhkosť: pomáhajú ho detoxikovať.
 • Slivky vyživujú slezinu, žalúdok a pankreas a upokojujú myseľ.
 • Figovníky odstraňujú prebytočné teplo z tela, zvyšujú sliny. vyživujú slezinu. a pomáhajú zastaviť hnačku.
 • Ginco stromy pomáhajú posilňovať močový mechúr a zmierňujú u žien problémy s močením.

Nemusíte chodiť ďaleko do lesa, aby ste našli vhodný strom, s ktorým môžete pracovať. Stromy, ktoré sú zvyknuté na to, že okolo nich sú ľudia, rozumejú našej energii a sú skutočne prístupnejšie a priateľskejšie ako tie ďaleko v divočine. Mestské parky a predmestské dvory sú plné mocných a prístupných stromov, ktoré by chceli mať užšie vzťahy s ľuďmi, ktorí dominujú v ich prostredí.

Existuje určitá škála veľkostí stromov, podľa ktorej sú stromy pre človeka najdostupnejšie. Keď je strom príliš malý, nemá dostatok energie, aby na vás nejakým spôsobom zapôsobil. Keď je strom príliš veľký, máte opačný problém, v tomto prípade je potrebné viac vytrvalosti, aby sa o vás začali tieto veľké stromy zaujímať. Ako zdroj liečivej energie je najlepšie vybrať si veľký, robustný strom z s možností vo vašom okolí. Pre hravú interakciu je najlepšie zvoliť malý až stredne veľký strom. Aj keď nie je potrebné liezť na strom, aby ste si vytvorili vzťah, otvára sa vám úplne nový svet. Postupujte jemne a opatrne, aby ste stromu neublížili.

Nadviazanie vzťahu so stromom

Existujú určité metódy na priblíženie sa, interakciu so stromom, vzdialenie sa a odchod od stromu. Nasledovaním konkrétnych krokov vytvoríte rituál tichého spojenia, ktorému rozumiete vy aj strom, a tak zvýšite potenciál pre harmonickú interakciu. Kroky boli odvodené z pozorovania prirodzeného priebehu udalostí v jemnom energetickom spoločenstve a aplikujú sa na spojenie s takmer čímkoľvek: stromom, skalou, človekom alebo zvieraťom, hoci v tomto článku sa venujeme špecificky stromom.

V prvom rade si musíme uvedomiť, že každý strom, ako každý človek, má svoju osobnosť, túžby a svoj vlastný život. Stromy sa veľmi líšia vo svojom štýle pre ľudský kontakt. Niektoré sú veľmi štedré a chcú vám dať všetku energiu, ktorú si môžete vziať. Iné sú slabé alebo choré a potrebujú vašu upokojujúcu a liečivú energiu. Niektoré sú len priateľské duše, ktoré si užívajú ľudskú spoločnosť. Ostatné sú k vám celkom ľahostajné. Spoluprácou s ktorýmkoľvek stromom sa môžete učiť a rásť. Snažte sa byť otvorení a úctiví, namiesto toho, aby ste robili nátlak na stromy, iba preto aby slúžili pre vaše vlastné účely. Týmto spôsobom vám poskytnú viac než len ďalší zdroj Chi: priateľstvo, hravos´ť a lásku.

Stromy fungujú v dlhšom časovom horizonte ako ľudské bytosti. Môžete pomôcť preklenúť túto priepasť opakovaným vracaním sa k tomu istému stromu, aby sa vzťah rozvinul. Navštevujte pravidelne, aby strom vedel, kedy vás má očakávať a mohol sa na vás tešiť. Môžete mať aj vy zreteľný dojem, že vám strom naozaj chýba, keď ste preč dlhšie ako zvyčajne.

Duchovné spoločenstvo so stromami sa podobá láske viac než akejkoľvek inej ľudskej činnosti. Taktiež by mala byť prítomná  zmyselnosť a nežnosť. Nie vždy musíte mať situáciu pod kontrolou. Doprajte si trochu času na relaxáciu a ponorte sa do vzťahu. Nechajte strom, aby vás zaviedol do tajomstiev svojho vlastného vnútorného života. Práca so stromami týmto spôsobom môže pomôcť zmierniť okrem iného aj sexuálnu frustráciu. Možno zistíte, že niektoré tu prezentované praktiky sa dajú ľahko prispôsobiť na použitie pri milovaní.

Cvičenia

Cvičenie so stromom a zemskou energiou.

A. Použitie dlaní na prijímanie energie Yin, na vyváženie energie Yang.

- najlepší čas na cvičenie so stromom je od rána do poludnia -

1. Zaujmite pozíciu. Postavte sa alebo seďte 30 - 60 cm pred stromom.

2. Otvorte sa stromu. Uvoľnite sa a snažte sa dostať do vášho stredu do vášho tantienu. Cíťte, ako sa vaše magnetické pole ukludňuje. Snažte sa byť  vnímavejšími a o niečo zraniteľnejšími, pripravenými nadviazať kontakt so stromom. Cíťte, ako sa vaše energetické pole otvára ako kvet, nevyžaruje ani neabsorbuje energiu, len sa otvára a je dostupné.

Cvičenie so  stromom absorbujte energiu stromu a potom ju vráťte stromu naspäť

Jinový okruh: použite dlane a vnútorné časti paží

Jangový okruh: použite končeky prstov a vonkajšie časti paží

3. Ponúknite privítanie. Natiahnite ruky a dlaňami otočte k stromu. Rozšírte svoju energiu smerom k stromu priateľským "ponúkacím" postojom. Keď strom zareaguje tým, že na vás rozšíri svoju energiu, prijmite ju a vdýchnite ju do vášho tela s postojom "privítania". Použite svoju myseľ a oči nasledovne. Spodnou časťou očí sa sústreďte na špičku nosa. Hornou časťou očí sa pozerajte na svoje dlane a na strom.

Nechajte sa viesť svojou intuíciou, keď opäť zareagujete na strom ďalším gestom "ponúknutia". Pokračujte v niekoľkých z týchto výmen. Neponáhľajte sa a skutočne vnímajte, čo sa deje.

Použite ľavú dlaň, myseľ a hornú časť očí na absorbovanie čchi.

4. Paralelné pozorovanie. Zostaňte sústredení v sebe, nepribližujte sa ani neustupujte a jednoducho sledujte jemný vzťah medzi vami a stromom. Využite meditatívnu koncentráciu, aby ste boli veľmi pohltení svojím spojením so stromom bez toho, aby ste sa aktívne pokúšali meniť alebo analyzovať, čo sa deje. Nesnažte sa prehlbovať prijímanie alebo ho zmenšovať. Ovládajte svoju vlastnú energiu a sledujte strom, zatiaľ čo strom ovláda svoju vlastnú energiu a sleduje vás. Toto je známe ako paralelné pozorovanie. Takýto neutrálny stav sa môže vyskytnúť niekoľkokrát počas procesu na hlbokej aj plytkej úrovni intimity.

5. Priťiahovanie sa a zblíženie sa.  Dovoľte energetickému poľu medzi vami a stromom, aby sa zintenzívnilo, zahustilo a zmršťovalo sa, aby ste sa pritiahli a držali pripútajte sa k sebe. Môže a nemusí ísť o fyzický pohyb. Pocit je taký, že vy dvaja ste obalení v zámotku energie, zatiaľ čo stále viac a viac vaše vnútorné jadrá vzájomne na seba pôsobia. Nakoniec sa držíte v objatí hlbokej intimity.

Pritiahnutie a zblíženie sa často deje spontánne, keď sa ponúkanie a privítanie stupňuje, aby sa stalo obehom a zdieľaním, alebo keď sa obiehanie a zdieľanie posúva do hlbších a hlbších úrovní.

6. Vedenie ČChi. Rovnako ako u všetkých praktík Liečebného Tao je potrebné, aby ste trénovali svoje oči a myseľ na pohyb a vedenie Chi. Táto prax je tiež užitočná pri trénovaní sebapoznania a uvedomenia si kvality energie stromu. Cítite energiu stromu, keď vstúpi do vášho tela. Keď Čchi pošlete do stromu, skombinujte ju s energiou ľudskej roviny (kozmickej častice). Všimnite si, ako sa cíti energia, keď sa k vám vráti zo stromu: posilnená chladivou, liečivou kvalitou. Všimnite si tiež, ako sa mení kvalita energie po deviatich, osemnástich, 24 a 36 cykloch.

Precvičujte: ženy 24 krát , muži 36 krát.

Sústreďte sa na hornú časť očí a pohybujte s nimi tak, aby ste Čchi viedli pomaly nahor po vnútornej strane Yin) ľavej ruky, na ľavé rameno, ľavú stranu krku, ľavé ucho a temeno. Z temene posuňte ČChi nadol po pravej strane k zadnej strane pravého ucha, k pravému krku, pravému ramenu, do pravej ruky, k pravej dlani. Premietnite ČChi do kmeňa stromu. Absorbujte ČChi opäť v kruhu (Kruh energie Yin): 36 cyklov pre mužov a 24 cyklov pre ženy.

7. Rozšírte na hlbšiu úroveň. Teraz si začnite vymieňať energiu so stromom na hlbšej úrovni. Zdieľať so stromom na hlbšej úrovni znamená umiestniť konkrétnu časť svojho tela do kontaktu s konkrétnou časťou tela stromu a dýchať energiu tam a späť medzi nimi. V tomto prípade cirkulovať znamená viesť energiu po ceste, ktorá prechádza oboma vašimi telami a vracia sa do východiskového bodu/ konkrétna časť vášho tela. Čchi môžete viesť ako v bode (6) vyššie. Nakoniec zistíte, že existuje veľa rôznych možností.

8. Elegantné priťahovanie sa a zbližovanie sa a vrátenie sa naspäť. Priťahovanie a zbližovanie sa. Vám zabraňuje absorbovať viac energie zo stromu, ako dokážete harmonicky využiť. Tiež vám bráni odčerpať príliš veľa energie z malého alebo slabého stromu alebo nechať taký strom s príliš veľkým množstvom vašej nespracovanej negatívnej energie. Navyše utesní spojenia, ktoré ste so stromom vytvorili, aby po vašom odchode neunikala energia do okolia. Celkovo to vytvára esteticky ucelenú meditáciu a prejavuje úctu k stromu. Keď máte dosť a chcete začať svoj návrat k normálnemu vedomiu alebo len na menej hlbokú úroveň prepojenia, snažte sa to robiť pomaly a postupne, aby ste nenarušili krásu toho, čo ste práve zdieľali. Pocitom je postupný návrat k sebe samému, triedenie energie, ktorá vám patrí od energie, ktorá patrí stromu, a opätovné nastolenie hranice medzi vami.

V tejto chvíli je dôležité poznamenať, že ak po ukončení liečenia stále cítite vo svojich rukách veľa energie, zatvorte korunný bod, aby ste ho utesnili, aby vaša liečivá energia ďalej nevytekala.

Stromy majú veľkú záľubu v ľudskom kontakte a pravdepodobne budete pripravení odísť dlho predtým, ako bude strom pripravený nechať vás odísť.

a. Musíte postupne stiahnuť svoju pozornosť z kontaktu a obrátiť svoju pozornosť viac na seba.

b. Keď to urobíte, veľká časť zdieľanej energie sa vtiahne do vášho tela. Keď sa to stane, jednoducho "zatlačte" prúd energie stromu, aby ste zabránili väčšine z nich vstúpiť do vášho tela a zároveň umožnili návrat vašej ľudskej energie.

c. Potom, keď sa vaše polarity obrátia, dovoľte energii stromu prúdiť späť do stromu, ale udržujte svoju vlastnú vedomú energiu vo svojom tele.

d. Po niekoľkých výmenách názorov strom pochopí vaše správanie a začne s vami spolupracovať. O chvíľu budete opäť plne vo svojom tele a pripravení na uzavretie.

e. Aby ste sa odpútali od rozbehnutej cirkulácie energie, postupne zamerajte svoju pozornosť na oblasť pupka, miesto, kde treba meditáciu ukončiť. Keď sa tam energia zhromažďuje, dovoľte, aby akýkoľvek prebytok prúdil do stromu.

f. Ak sa vás strom pokúša napájať energiou z iného bodu, zatlačte ju späť v tomto prúde spôsobom opísaným vyššie.

g. Nakoniec napájanie z ponúknutého bodu prestane a vy budete zdieľať energiu so stromom vo vybranom bode. Teraz si môžete roztriediť, aká energia patrí vám a čo patrí stromu, aby ste dokončili spätné čerpanie.

h. Keď ste veľmi hlboko v spojení so stromom, pravdepodobne budete musieť ísť "príliš ďaleko" na to, aby ste sa v jednom kroku stiahli. Namiesto toho, po čiastočnom stiahnutí sa a zadržaní, obnovte cirkuláciu a zdieľanie, ale menej intenzívnym spôsobom. Postupne, po niekoľkých z týchto krokov, sa postupne úplne vrátite k sebe.

9. Zatváranie. Vždy končite uzávierkou. Uzatvorenie je rázne a trochu náhle gesto, ktoré preruší spojenie, uzamkne na mieste akékoľvek uzdravenie, ktoré mohlo nastať, a dodá pocit dobrej vôle, to všetko v priebehu sekundy alebo dvoch. Uzavretím môže byť pohyb, zvuk alebo len zmena jemného energetického poľa, ako je tlieskanie rukami alebo kývnutie hlavou. Veľmi účinný je plynulý pohyb päsťou v oblúku nahor, zakončený malým úderom smerom nadol. Zvuky "Ho" alebo "Amen" používané na ukončenie modlitieb sú tiež príkladmi záverečných gest. Rovnako aj pevný stisk ruky alebo malé stlačenie na konci objatia. Nasledujte to malým mávnutím ruky alebo rýchlym bozkom na kmeň, aby ste dokončili zatvorenie.

Časti (7), (8) a (9) vyššie sa používajú na zintenzívnenie, spomalenie a ukončenie cvičení popísaných nižšie a možno ich použiť kedykoľvek na ukončenie vašej komunikácie s vybratým stromom.


B. Použite prsty na absorpciu jangovej energie, aby ste pomohli vyrovnať energiu jinu.

1. Postavte sa približne 30 až 60 centimetrov pred strom. Pohybujte sa pomaly a plynulo, postupne sa približujte k stromu. Vnímajte, že energetické pole, ktoré vás obklopuje, je husté ako med.

2. Natiahnite ruky smerom k stromu s dlaňami smerujúcimi k stromu a vystretými prstami.

3. Ako pomaly upravujete svoju pozíciu, aby ste boli bližšie a bližšie k stromu, menej energetického poľa "medu" vás oddeľuje od jasných energií, ktoré sa nachádzajú v jeho jadre.

4. Podobne sa stromu odhaľuje vaše vlastné vyžarovanie.

5. Zároveň energia podobná medu, ktorá vás obklopuje, pôsobí ako ochranná kukla a vaše povedomie o vonkajšom svete mizne. Keď prídete k stromu a oviniete sa okolo neho vo veľkom objatí, vaše žiarivé energie sa navzájom prepoja a môžete sa na pár okamihov stratiť v blaženosti spojenia.

6. Po nadviazaní kontaktu týmto spôsobom možno budete musieť chvíľu vydržať, kým sa nové, hlbšie spojenia medzi vami a stromom nestabilizujú a nezjednodušia. Čoskoro sa ocitnete v stave paralelného sledovania opísaného vyššie, z ktorého sa vyvinie cirkulácia a zdieľanie.

7. Najprv precíťte energiu stromu. Keď cítite čchi stromu, pomocou mysle a očí, v spodnej časti očí sa sústreďte na špičku nosa. Horná časť očí sa pozerá na končeky prstov a strom.

8. Použite ľavé prsty, myseľ a hornú časť očí na absorbovanie Chi dovnútra.

9. Pomaly pohybujte hornou časťou očí, aby ste chi nasmerovali na vonkajšiu (jangovú stranu) ľavej ruky, na ľavé rameno, ľavú stranu krku a ľavé ucho na temeno. Presuňte energiu nadol po pravej strane, počnúc zadnou stranou pravého ucha, k pravému krku, pravému ramenu, mimo pravej ruky, k pravej dlani a prstom. Premietnite energiu z prstov, skombinujte ju s energiou kozmických častíc a zaveďte ju do kmeňa stromu. Absorbujte to znova v kruhu. Muži opakujú cyklus 36-krát; ženy opakujú cyklus 24-krát.

Precvičujte: ženy 24 krát , muži 36 krát.

10. Ak si prajete ukončiť zážitok v tomto alebo akomkoľvek bode, postupujte podľa vyššie uvedených postupov v časti A. (7), (8) a (9), aby ste zintenzívnili, spomalili a nakoniec prerušili vaše spojenie so stromom.

Yangový energetický okruh vám pomôže stať sa citlivejšími na chronickú a povrchnejšiu bolesť, ako aj na energiu v orgánoch Yang (hrubé a tenké črevo, žlčník, močový mechúr a žalúdok).

C. Použite dlane na absorbovanie Čchi stromu; strana Yin.

1. Posaďte sa alebo postavte približne 30 až 60 centimetrov pred stromom.

2. Natiahnite ruky smerom k stromu s dlaňami smerom k stromu.

Použite dlane na absorbovanie Čchi stromu a pošlite ju dolu ku koreňom zhruba 3 metre do hĺbky

3. Najprv precíťte energiu stromu. Keď cítite čchi stromu, použite svoju myseľ, oči a dlane na absorbovanie čchi cez dlane. Posuňte Chi nahor po vnútornej strane (strany Yin) oboch paží k obom ramenám, na oboch stranách krku a k ľavému a pravému uchu, ku korune. Z temena presuňte energiu nadol funkčným kanálom do polovice obočia, hrdla, srdca, solar plexu, pupku a kotla za pupkom.

4. Pokračujte v presúvaní energie z kotla do hrádze, na chodidlá nôh a potom približne desať stôp do zeme.

5. Prineste energiu hore ku koreňom stromu, potom hore do kmeňa stromu. Cíťte, ako vaša energia prúdi cez strom, potom sa vynorte z kmeňa do vašej dlane. Opakujte cyklus deväť, osemnásť, 24 alebo 36 krát.

6. Cvičte vysielanie svojej energie cez kmeň stromu z pravej dlane, cez strom, do ľavej dlane a z ľavej dlane, cez strom, do pravej dlane. Muži by mali cvičiť 36 cyklov; ženy by mali cvičiť 24 cyklov. Najdôležitejšie je cítiť, ako vaša energia preniká do stromu.

7. Precvičte si rozlišovanie rôznych častí stromu. Začnite horným kmeňom. Pošlite svoju energiu do kmeňu a cíťte, ako sa ozýva. Pomaly si kľaknite a cvičte so spodným kmeňom. Potom cvičte s koreňmi stromu. cíťte a vymieňajte si silu so stromom.


D. Absorbujte Čchi stromu cez energetický bod ,korunu.

1. Postavte sa približne 30 cm až 1 meter pred strom s rukami v bok. Snažte sa cítiť auru stromu. Ak to necítite, môžete sa priblížiť.

Dovoľte aby sa aura stromu zmiešala s vašou vlastnou

2. Keď cítite auru stromu, použite svoju energetický bod ,korunu, na absorbovanie energie. Vyvážená energia stromu môže pôsobiť veľmi nežne a jemne a má veľmi silný liečivý účinok.

3. Natiahnite energiu stromu do svojej koruny a nechajte ju prúdiť dolu cez riadiaci kanál alebo cez funkčný kanál do perinea, potom dolu k obom chodidlám. Presuňte energiu von cez chodidlá do zeme. Presuňte energiu zo zeme ku koreňom stromu a potom po jeho kmeni.

4. Cíťte, ako absorbujete energiu Zeme a energiu stromu. Cíťte, ako čistia vašu energiu, odstraňujú negativitu a chorú energiu. Keď cítite, že sa energia vynára z kmeňa stromu, absorbujte kozmickú  energiu  (kozmické častice) a vráťte energiu do svojej koruny. Budete cítiť, že kombinované energie vyživujú váš mozog, žľazy a orgány. Opakujte proces deväť, osemnásť alebo 36-krát.

Absorbujte Čchi stromu a energiu zeme cez korunu

E. Zdieľajte so stromom zo srdca

Pri tejto kombinácii energia stromu prebieha cez paže a srdcové centrum. Môže sa použiť na očistenie liečiteľových rúk od chorej energie nahromadenej v práci alebo len na otvorenie srdca.

1. Zaujmite akúkoľvek pohodlnú polohu, v ktorej vaše ruky ľahko dosiahnu na vetvu.

2. Natiahnite jednu ruku, aby ste sa dotkli stromu dlaňou alebo končekmi prstov. Precíťte životnú energiu tesne pod kôrou a nadviažte s ňou kontakt, ponechajte nejaký čas na rozvoj kontaktu.

3. Po chvíli pocítite, že zdieľanie začína ako jemné dýchanie sem a tam medzi vašou rukou a stromom.

4. Postupne predlžujte proces, až kým nebudete dýchať energiu cez celú dĺžku paže, tam a späť od vášho srdcového centra až po strom. Nechajte toto zdieľanie tam a späť a nejaký čas pokračujte.

5. Ďalej zapojte druhú ruku. Môže spočívať na tej istej vetve, v blízkosti druhej ruky, alebo môže spočívať na úplne inej vetve.

6. Nechajte energiu stromu prúdiť pozdĺž jedného ramena, premiešajte s vašou vlastnou energiou v srdcovom centre a vytečte druhým ramenom. Z času na čas otočte smer prúdenia v jednom alebo oboch ramenách.

7. Pre hlbší zážitok skúste rozšíriť tok zo srdca nadol k pupku, nechať ho ísť od stromu k srdcu, k pupku a späť.

8. Kam ide energia po tom, čo opustí vaše ruky a vstúpi do stromu? Keď tento proces budete sledovať mysľou, začnete spoznávať jemnú anatómii stromu.

9. Môžete nájsť zablokované alebo upchaté oblasti, na ktorých môžete pracovať tak, že energiu vypustíte z jednej ruky do druhej. Cíťte reakciu stromu na vaše úsilie a nechajte sa viesť intuíciou.

F. Absorbujte energiu Zeme.

1. Vytvorte teplo v pupku a priveďte energiu až do vašej koruny.

2. Premietnite Čchi do hornej časti kmeňa stromu. Vojdite do stromu a cíťte, že s ním máte spojenie.

3. Počas tohto procesu môžete stáť ďalej od stromu (3 až 10 metrov). Ako vaša prax pokračuje, môžete svoju energiu ľahko premietať z diaľky do stromu. Nechajte strom nabrať vašu negatívnu alebo chorú energiu. Energia, ktorú dostanete späť, bude vyvážená.

4. Nechajte svoju energiu prúdiť po kmeni stromu k jeho koreňom a do Zeme. Nechajte energiu Zeme očistiť vašu energiu. Prineste túto kombinovanú energiu nahor cez chodidlá vašich chodidiel do hrádze, potom nahor cez vtláčacie kanály, alebo cez riadiaci kanál, ktorý vedie po chrbtici. Nechajte energiu prúdiť až ku korune a opäť ju premietnite von. Opakujte proces deväť, osemnásť alebo 36-krát.

Absorbujte silu zeme. Pošlite ju cez korunu do stromu a nechajte ju cirkulovať cez strom.

Čím viac budete tento proces opakovať, tým viac sa vaša energia zjemní a zvýši. Všimnete si, že vtláčacie kanály a mikrokozmická orbit sú čistejšie a jasnejšie. Akonáhle vytvoríte dobré spojenie so stromom, môžete poslať svoju chorú energiu stromu z diaľky, aby ste zlepšili svoju energiu alebo zlepšili svoje zdravie.

G. Meditujte pri sedení pod stromom

Keď si rozviniete schopnosť cítiť čchi stromu, môžete si sadnúť pod strom a meditovať. Vtiahnite do seba energiu stromu cez body mikrokozmickej obežnej dráhy.

Meditujte počas sedenia pod stromom. Absorbujte Čchi stromu cez energetické body mikrokozmického orbitu.

ZDROJ: METANOIA WORLD