Víkendový kurz - Tao a emócie

2.- 4. decembra 2022, Môťová 6352, Zvolen.

Čo dosiahneme pravidelným cvičením Tao?

Milí priatelia Tao Jogy opakovanie fyzických, energetických a meditačných techník a cvičení, je prvým predpokladom k zvládaniu stresu, sebaovládania a práce s emóciami. Už po mesiaci cvičenia budete pozorovať na sebe príjemné zmeny. Zlepšenie nálady, vzpriamené držanie tela, väčšiu pružnosť a flexibilitu. A to sme iba na začiatku cesty Tao. Fyzické cvičenia a techniky opakujeme viac krát, pre ich dokonalé zvládnutie, plus počas cvičenia názorne precvičujeme, /cvičíme spolu/.

Počas nášho života sa snažíme nájsť rovnováhu, stabilitu, harmóniu, balanc.

Naša vnútorná sila nám dáva pocit bezpečia, keď o túto silu postupne prichádzame, môžu nás prekvapiť zdravotné problémy, cítime sa unavený, reagujeme podráždene.

Ako sa starať o svoju životnú vnútornú silu a energiu Čchi, ako ju kultivovať, uchovávať a akumulovať, Ako transformovať negatívne emócie na pozitívne, vám priblížime na tomto kurze.

Jednoduchými fyzickými, energetickými a meditačnými cvičeniami sa spoločne ponoríme do starovekých taoistických praktík.

Štruktúra Kurzu:

1. rozcvička, sebamasáž a detoxikácia - základom každého cvičenia je rozcvička, celé telo príjemne zahrejeme, masážou prekontrolujeme a prekrvíme každú časť nášho tela, zbavíme sa poškodených buniek. Špeciálne sa zameriame na masáž rúk a nôh.

2. Železná košeľa - V tejto časti sa v prvom rade naučíme ako správne stáť a ako získať stabilitu a rovnováhu.

3. Čikungové cvičenia - ukladanie energie v našom strede, do nášho tantienu.

4. Dýchanie do svalov a šliach -naučíme sa, ako sa správne starať o svoje šľachy a svaly.

5. Tao Yin - Cvičenia na karimatke, špeciálne techniky, na spevnenie nášho jadra.

6. Tao pre dobrý spánok - vnútorný úsmev a 6 liečivých zvukov - naučíme sa ako pracovať s našimi emóciami a ako jednotlivé techniky aplikovať v bežnom živote.

V prípade záujmu vyplňte prosím prihlasovací formulár, obratom vás budeme kontaktovať.

Vaše osobné údaje budú použité len na vybavenie vašej požiadavky.