Kurz, Tai Chi vo Zvolene

Nedeľa, 4.6. 2023, 

Tao záhrada pri priehrade, Môťová 6352, Zvolen

Od 9.00 do 15.00 hod.

Taoizmus je spôsob života, ktorý môžeme vyjadrovať cez Tai Chi

Cvičenie Tai chi zahŕňa prácu na rozvoji tela, mysle, životnej energie a nachádzanie rovnováhy a koordinácie medzi jednotlivými časťami nášho tela.

Príťažlivosť cvikov Tai Chi spočíva na prvý pohľad v kráse a ladnosti pohybov. Jeho zvládnutie nevyžaduje namáhavé úsilie. Jedným s hlavných prínosov cvičenia Tai Chi je, že zlepšuje držanie tela.

Prečo cvičiť Tai Chi

Počas nášho života sa snažíme nájsť rovnováhu, stabilitu, harmóniu, balanc.

Naša vnútorná sila nám dáva pocit bezpečia, keď o túto silu postupne prichádzame, môžu nás prekvapiť zdravotné problémy, cítime sa unavený, reagujeme podráždene.

Ako sa starať o svoju životnú vnútornú silu a energiu Čchi, ako ju kultivovať, uchovávať a akumulovať, Ako pracovať s našimi emóciami, vám priblížime na našom kurze.

Jednoduchými fyzickými, energetickými a meditačnými cvičeniami sa spoločne ponoríme do starovekých taoistických praktík.

Štruktúra Kurzu:

A/ Základy Tai Chi

V tejto časti sa v krátkosti zameriame na základy Tai chi, tieto techniky potom zdokonaľujeme na pravidelných cvičeniach.

1. rozcvička, sebamasáž a detoxikácia - základom každého cvičenia je rozcvička, celé telo príjemne zahrejeme, masážou prekontrolujeme a prekrvíme každú časť nášho tela, zbavíme sa poškodených buniek. Špeciálne sa zameriame na masáž rúk, nôh a brucha.

2. Železná košeľa - V tejto časti sa v prvom rade naučíme základný postoj a ako získať stabilitu a rovnováhu.

3. Čikungové cvičenia - Práca s energiou Čchi, ukladanie energie v našom strede, do nášho tantienu. Kultivácia energie.

4. Tao Yin - Cvičenia na karimatke, špeciálne techniky, na spevnenie nášho jadra.

5. Tao pre dobrý spánok - vnútorný úsmev a 6 liečivých zvukov - naučíme sa ako pracovať s našimi emóciami a ako jednotlivé techniky aplikovať v bežnom živote.

B/ Forma Tai Chi

Tejto časti budeme venovať najviac času, aby sme všetky pohyby dokonale zvládli, taktiež zostavu precvičujeme aj na pravidelných cvičeniach.

Forma ktorú sa budeme učiť, je zostava trinástich pohybov, ktorú nazývame Tai Chi Čchi kung 1, táto forma bola založená rodinou Čchen a v devätnástom storočí ju upravila rodina Jang.

Pohybovať sa ako jeden celok

Uvedomovať si svoje pohyby

Vnímať, že sme prepojený s prírodou

Účastníci kurzu obdržia 4 x pracovný zošit týkajúci sa základných tém, plus brožúru Cesta Tao - základy Tai Chi

Cena kurzu: 60 EUR

Opakujúci: 48 EUR

V cene je zahrnutý samotný kurz, plus celý mesiac sa môžete zúčastňovať online cvičení Tao, ktoré budeme cviči´t 2 krát do týždňa, pondelok a štvrtok, Energetická rozcvička od 6.00 do 6.30 hod. a Poobedňajšie Tao cvičenie od 19.30 do 20.00 hod. Robíme aj záznam z každého cvičenia.

Teším sa na vás: Michal Graus, inštruktor systému Univerzálne liečivé Tao.

V prípade záujmu vyplňte prosím prihlasovací formulár.

Vaše osobné údaje budú použité len na vybavenie vašej požiadavky.